Třeba taková paže

23.02.2020

Naše paže se liší od ostatních zástupců živočišné říše jejich schopností používání. S pomocí paží, rukou, zápěstí a prstů vykonáváme stovky činností, aniž bychom si to uvědomovali.

Rizika výskytu bolesti v oblasti paže, zápěstí, předloktí jsou velmi častá.
Vyskytují se třeba u těch, jejíchž denní rutinou je práce s počítačem. Třeba je to kvůli špatné poloze klávesnice nebo chybějící opěrce u práce s myší. Syndrom karpálního tunelu je diagnostikován jako přetěžování oblasti vlivem práce s počítačem.

Naše paže ale také reprezentují schopnost udržet si naše životní prožitky. Bolest v oblasti paže je zapříčiněna nadužíváním či špatným užíváním. Nadužívání může plynout z přetížení nervových zakončení spojených právě s těmi prožitky, s něčím, čeho se naše mysl nechce vzdát navzdory všem okolnostem a podvědomým signálům.

Z praxe vím, a zcela logicky vyplyne to, že pokud mate diagnostikován syndrom karpálního tunelu, je pravá příčina někde v našich životních prožitcích. Zamyslet se nad tím, čeho se nechceme vzdát, co nehodláme  (o)pustit. To jsou přeci klasické příznaky nadužívání této části těla. Nejen fyzickým svíráním si způsobujeme bolest v oblasti paže a ruky. Naše mysl svírá prožitky, které nás opouštějí a tím dochází k přetížení nervových zakončení v dané oblasti.

Prostě to pusťte k vodě a věnujte se novým prožitkům.