PROČ NÁS TO BOLÍ

09.02.2020

Bolest nás doprovází každým dnem a mnoho z nás se s tím prostě smíří, zvyknou si na svůj denní příděl bolesti. Kolikrát je to dobrá zpráva o tom, že ještě žijete, když Vás nic nebolí, je konec.

Pokud nás bolest omezuje a působí dlouhodobá traumata, není to ideální situace. Čím déle bolest trpíme, násobně déle se jí budeme zbavovat. Respektive déle budeme odhalovat pravé příčiny bolesti. Bolesti jako takové se zbavíte třeba užíváním prášků proti bolesti. Ale viděl už někdo prášek proti příčinám bolesti?

Nedávno jsem se na síti účastnil diskuze o bolesti, kterou zakončil postižený "koupil jsem si kouzelný korále, snad to zabere".  Mě vždy pobaví, jak si kupujeme korále, krystaly, náramky... jako takové ty odpustky, namísto toho abychom se zamysleli nad naším životem.

A co takhle zamyslet se nad tím, proč nás to bolí, proč máme výrony, podvrtnutí, zlomeniny a jiné nehody, jež nejsou náhody. Náhody totiž neexistují.

Bolest nás přepadne náhle či se do našeho života vkrádá plíživě. Vždy je to následek jakéhosi "nadužívání" té které části pohybového systému. Každá část našeho těla je spojena s mentální oblastí,
psychosomatickou příčinou bolesti.

Tak se jim trošku pověnujeme V DALŠÍCH NOVINKÁCH.


Vytvořte si webové stránky zdarma!