OBJEKTIVNÍ ZPRAVODAJSTVÍ A "NEW NORMAL"

11.06.2020

Pokud si pustíte televizi nebo internet, tak se okamžitě dozvíte, kolik lidí se nakazilo zákeřným covid 19, kolik je hospitalizováno, kolik zemřelo a kolik se vyléčilo. Pak se na Vás nahrnou seznamy omezení osobních svobod a tresty za jejich porušení. Takovou PR kampaň tady nevidíme ani před volbami amerického presidenta a já se ptám, kdo to platí? Zcela evidentně to není nikdo z automotive, protože nikdo neřekl, že k ochraně před covid je nové auto. Zcela evidentně to ale bude lobby výrobců šicích strojů, protože celá planeta musí nosit roušky, a ty z Číny jsou buď malé, po expiraci nebo plesnivé.

Nic jiného to být nemůže, protože si nedovedu představit tak nevyvážené zpravodajství. Je hezké hned ráno vědět, že covid19 už má 7.000.000 obyvatel planety, tzn celé 1%! Ale jak k tomu přijdou ostatní nemoci? To opravdu není objektivní zpravodajství.

Mne by zajímalo, kolik lidí zemřelo na zlomeninu, na popáleniny, jak si vede infarkt a mozková mrtvice. Nehledě k tomu, že jsem dlouho neslyšel jak se světem šíří tasemnice, cholera a černý kašel. Kdy se budou dělat plošné testy obyvatel na záškrt a vozhřivku. Taková vozhřivka sice primárně napadá lichokopytníky, tedy hlavně koně, ale je přenosná i na člověka! A milovníků koní je víc než nedovařených netopýrů. A pak je tu taky Viscerální leishmanióza, u které je úmrtnost 100%. Ale to se zase blbě vyslovuje....

Copak se za poslední půl rok nestalo nic zajímavého? Nenarodilo se mládě zvířete ohroženého druhu? Nebyla nalezena nová rostlina v Amazonii? Neobjevil nějaký nadaný teenager novou teorii cestování v čase? Neoslavil nový nejstarší člověk planety své jubileum?

Ale to jsou zřejmě informace, které nikdo nehledá, nikoho asi nepotěší víc než cizí neštěstí.

Z toho vede jediná cesta založit vlastní televizní kanál "televize covid.tv" sledovanost v miliardách, příjmy z reklamy v desítkách miliard. CNN vyrostla taky při válce v zálivu, takže jen inspirace.

Ale vše jednou končí a nové začíná. Nyní je cool používat "new normal" Ale co je normální? A co je nové? Přeci není možné nazývat něco nové, pokud je to staré, jen překryté rouškou. Pokud má být něco nové a ještě ke všemu normální, musíme se nejprve zbavit toho starého. A definovat co chceme, aby bylo normální. To ale zatím nikdo neudělal.